Uz Grieķiju devāmies kopā ar mammu, aprīļa vidū, meiteņu braucienā. Ielidošana bija vēlu vakarā, ap pusē trijiem, ar taksi devāmies pa taisno uz ostu, no kuras bijām nopirkušas biļetes uz Santorini salu. Biju ļoti nobažījusies kā atradīšu kuģi utt., bet patiesībā, tas ir ļoti vienkārši. Ja dodas darba laikā, tad uz vietas pat ir biļešu centrs, kur visu izstāsta un izskaidro. Bet parasti, tur būs viens konkrēts kuģis, kurš dodas konkrētā laikā, tāpēc kaut ko sajaukt ir neiespējami. Lai nopirktu biļetes vienmēr izmantoju web lapu www.directferries.comBiļešu cenas atkarīgas no sezonas, iespējams arī braukt ar mašīnu uzreiz no Atēnām, un biļeti nopirkt mašīnai klāt šajā pat saitē. Braucienā ieņemam patīkamas vietas dīvāniņos, un kādu laiku arī noguļam. Uz klāja ir maksas Wifi, par simboliskām naudiņām, mamma izmanto laiku, lai strādātu. Es veros pa logu kā viļņi sitās pret kuģi, un baudu kā saule lec no kuģa klāja. Kafija un brokastis ir pieejamas uz klāja, bet arī ir iespēja pirms tam pabrokastot kādā no ostas kafejnīciņām. Ļoti interesanti, ka viņas visas 5:00 no rīta jau bija pilnas ar grieķu vīriešiem, kuri smēķēja, malkoja kafiju un ēda rīta beigeli viegli čalojot. Uz klāja ir arī pusdienas laiks, aptuveni vienu stundu, kad atveras bistro, savukārt vakaros ir gan bistro, gan restorāns, vienā klājā, jautājums pie kura galdiņa apsēdies.

Ceļš ir skaists un ilgs, bet pēc 8 h nonākam jau ostā, kur mums ir nomas auto. Ātri atrodam puisi, parakstām papīrus, un dodamies ceļā. Šis ir e-pasts saziņai – [email protected], ja kāds vēlas painteresēties par laikiem un cenām. Tā bija mana pirmā pieredze braucot ar mašīnu pa serpentīniem un Grieķiju kā tādu. No ostas ved mazs šaurs ceļš uz salas galvenajām daļām, un ņemot vērā, ka kuģis piebrauc un daudzi ir sabraukuši pretīm, gan tūristiem, gan vietējiem, tad ceļš augšup ar manuālo kārbu bija ļoti interesants, un pirmā šoka terapija izturēta. 

Kā pirmās naktsmītnes izvēlējāmies salas pludmales daļā netālu no jūras krasta, kaut daudz par aukstu, lai līstu iekšā, pāris dienas tomēr pasauļojāmies arī peldkostīmos, dzerot kokteiļus pie bāra. Naktsmītnes bija pavisam vienkāršas saucās Magma Rooms (booking.com), bet no rīta bija fantastiskas brokastis uz namiņa jumta terases. Dienu pavadījām dodoties kāpt lielākajā salas akmenī un apbrīnojot šo burvīgo sezonu, kad sāk augt ziedi, un vairojas pļavas, tāpat arī apmeklējam Sarkano pludmali, kura mūsdienās ir bīstama, es nestāstīšu kā mēs tur nokļuvām, jo pēc tam uzzinājām, ka tas nav legāli, un viņa tūristiem ir aizliegta. (viegls smīns) Otrajā dienā devāmies pārgājienā Fira (Thira) – Oia, kas bija pasakaini skaists, un lai gan neaizgājām līdz pašai Oiai, bet pa vidu gājām lejā uz pieturu, jo baidījāmies pārāk vēlu nonākt galā, tas noteikti ir tā vērts, jo īpaši aprīļa un maija mēnešos!

Daudz mazu pilsētiņu pa kurām ir vērts klīst, atkarībā no dienu skaita, kurš paredzēts uz Santorini sālas. Mēs otrajā dienā arī degustējām vīnus, ieturējām gardu maltīti kafejnīcā – terasē ar skatu uz jūru. Vīna degustēšanas vietas ir vairākas, atkal jau viss atkarīgs no tā kurā mēnesī Jūs tur esat. Protams, degustācijas nereti ir ap 20-40 eiro no cilvēka, tāpēc arī var vīnus pabaudīt pie vakariņām. (hehe) Ieteiktu vienu maltīti izbaudīt ar burvīgu skatu, bet pārējās “nostāk” no tūristiem, jo tad varēsiet nedaudz arī ietaupīt.

Noteikti ir jābauda vīns Oia skatoties saulrietu. Jānogaršo dažādi ceptie sieri un Grieķu salāti, neatsakaties no uzkodiņu piedāvājumiem. Kafejnīcās, kur atstāsiet virs 30 eiro, noteikti kaut ko uzsauks (desertu/papildus vīnu vai ko citu). Pavadiet vismaz vienu nakti burvīgā vietā Thirā vai Oia, burbuļvannā ar skatu uz jūru, tas ir dārgi (ap 100 eiro par nakti, bet brokastis un skats ir tā vērts!) Akrotiri bāka noteikti ir viens no skaistākajiem salas apmeklējuma objektiem, tāpat arī daudzi skatu laukumiņi ar skatu uz jūru, kurus atradīsiet apliekācijā maps.me, tie apzīmēti ar actiņām. 

Lieki pieminēt, ka nereti mēs visu daram spontāni, piemēram, naktsmītni, mēs meklējām tur esot uz vietas, pēdējā brīža piedāvājumiem, jo nezinājām cik dienas paliksim Santorini. Tas mums izdevās, un nākamajā dienā nolēmām turpināt ceļu uz blakus salu Naxos. Izbraucot no ostām un iebraucot vienmēr ir iespaidīgs skats.

Naxos salas pirmajā vakarā atradām burvīgu zivju restorānu, diemžēl nevarēšu pateikt nosaukumu, bet viņš atradās virs pludmales, kas ir Naxos kreisajā krastā. Daudz Tavernu un labu krodziņu ar patīkamiem un gardiem ēdieniem. Pie viņa ārā bija izkārti astoņkāji. Minēju jau 2021. gada aprakstā, ka ļoti iesakām restorānu Cozy, kur izlejamais mājas vīns bija burvīgā cenā! Tikām dāvanā pie garda deserta!

Naxos pilsētiņa ir ģimenēm, daudzas viesnīcas pilsētā piedāvā palikt numuriņos ar baseinu. Savukārt brīvajā laikā iespēja ir klīst pa ielikņām, un nopirkt sezonālos augļus pa ceļam. Noteikti jāuzkāpj augšā līdz Sanoudos tornim, kur atrodas arī baznīciņas, un ceļš augšup pilns skaistu skatu. Pastaigas gar pludmali, līdz centrālajam laukumam, iepirkšanās mazajos mārketos būs gana interesanta 2-3 dienām, kuras var pavadīt uz salas! Ja ir mašīna noteikti var redzēt daudz vairāk, mēs šoreiz tikai ar kājām.

Atlikusī nedēļa, precizāk 3-4 dienas bija paradzēta Centrālajā Grieķijā. Atgriežoties turpat ostā mēs iznomājām auto. To bijām gan nobukojušas pirms tam. Serviss bija nosacīti labs, un dažādi pārpratumi, tāpēc ieteikt gluži negribētu. Mēs apskatījām Akropoli, un šajā dienā bija kaut kas līdzīgs muzeju dienām, jo visi apskates objekti bija bez maksas, līdz ar to cilvēki arī bija jūrām! Bet veiksmīgi vecpilsētā atstājušas mašīnu, devāmies augšup baudīt skaistos Atēnu skatus no Akropoles! 

Mūsu mērķis bija Meteoru kalni, un iepriekšējā vakarā mēs tikām līdz mazam pasaku ciematiņam netālu no Meteoriem. Un palikām naktsmītnē ar nosaukumu – Εn Kanaliois, kur saimniece cienāja mūs ar gardām vakariņām un brokastīm. Nākamajā dienā izbraukājām Meteoru kalnus, klosterus, par šo daudz un dikti var lasīt interneta dzīlēs, kas kuram interesē visvairāk, mums personīgi patika Varlaam klosteris un Holy Trinity klosteris. Pa ceļam ieturējām pusdienas dažādās pilsētiņās, ar pēc iespējas mazāk tūristiem, lai varētu nobaudīt vietējo maltītes.

Atpakaļ ceļā mēs aizbraucām līdz Delphi palūkot Grieķijas vēstures liecības, kā arī sasniedzot Atēnas, pārnakšņojām un nākamajā dienā nobraucām lejā, gar jūru, skaistu ainavu ieskautas līdz Sounion templim. 

Pirms lidojuma palikām naktsmītnēs nedaudz ārā no Atēnām, tākā bija atlikusi vēl viena brīva diena nolēmām doties uz Botānisko dārzu un Attica Zooloģisko dārzu. Abi divi bija iespaidu pilni un krāšņi. Attica Zoo bija daudz dažādu šovu, un dažādi, iespaidīgi dzīvnieki.

Krista Ceļojumu maršruti